Žalvario priežiūros patarimai
Nors žalvaris, savo auksiniu spindesiu, dažnai primena auksą, tačiau priešingai nei auksas jis oksiduojasi. Norint, kad žalvario papuošalai kuo ilgiau išsaugotų savo pradinę spalvą ir blizgesį, būtina juos tinkamai prižiūrėti.
Saugokite nuo drėgmės
Drėgmė yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių žalvario papuošalai gali patirti koroziją (spalvos, tekstūros pasikeitimus) ir tamsių apnašų atsiradimą. Todėl svarbu saugoti juos nuo drėgmės, ypač tiesioginio kontakto su vandeniu.
Venkite agresyvių cheminių medžiagų
Rūgštys ir kiti chemikalai, prakaitas, parfumerija, kosmetika, valymo priemonės, taip pat gali sukelti chemines reakcijas ant žalvario paviršiaus (juodas apnašas ir koroziją). Todėl rekomenduojama papuošalus dėtis tik po to, kai kosmetika ar parfumerija ant odos yra visiškai išdžiūvusi.
Nenaudokite valymo priemonių
Norint išlaikyti ornamentų pajuodinimą, Žalčio žymės papuošalų nepatartina valyti su žalvario valymui skirtais skysčiais.
Venkite trinties
Žalvaris yra minkštesnis už kitus metalus, todėl jis gali lengviau susibraižyti, nusitrinti ar deformuotis. Nuolatinė trintis, ypač su kitais kietesniais objektais, gali palaipsniui išlyginti išraiškingus paviršiaus bruožus, pavyzdžiui, iškilius ornamentus ar graviruotes, nutrinti papuošalo pajuodinimą. Venkite nereikalingos trinties ir smūgių, žalvario papuošalus laikykite atskirai nuo kitų papuošalų, geriausia medžiaginiame maišelyje.
Saugokite nuo karščio
Saulės spinduliai ir aukšta temperatūra gali sukelti metalo spalvos ir struktūros pokyčius, metalo išsiplėtimą ir, esant labai aukštai temperatūrai, net deformaciją. Šie pokyčiai gali būti ypač pastebimi plonesniuose arba labiau detaliuose papuošalų elementuose. Todėl patartina papuošalus laikyti vėsioje, tamsioje ir būtinai sausoje vietoje, kad išvengtumėte galimos žalos.